loading...

Najnowsze informacje


Złomowisko.pl - Marek i Edek testują moc magnesu neodymowego.
W związku z naszym udziałem w drugim odcinku serialu Złomowisko.pl 3 seria emitowanym na Discovery Channel informujemy, iż uchwyt magnetyczny testowany przez Marka - Złomiarza z Pruszkowa to UM 65x45 z zakładki uchwyt do poszukiwań. Uchwyty wraz z całym oprzyrządowaniem posiadamy w ciągłej sprzedaży.


Serdecznie zapraszamy.

Światowe wzrosty cen pierwiastków ziem rzadkich NdFeB.

Do wyprodukowania magnesów neodymowych potrzeba nie tylko neodymu, ale również innych pierwiastków. Niestety sytuacja na rynkach światowych skłoniła wielu inwestorów do inwestowania w surowce. Dlatego też ceny niebotycznie idą w górę. Posiadamy spore zapasy na magazynie jednakże po ich wyczerpaniu, ceny z nowych dostaw wzrosną nawet dla niektórych rozmiarów dziewięcio krotnie.
Do wyprodukowania magnesów neodymowych NdFeB - potrzebujemy następujące składniki:

analiza budowy magnesu neodymowego
analiza składników magnesu neodymowego

W schemacie analizy kosztów surowców, Dy (Dysprosium) zajmuje dużą proporcję, mimo to chwiejność jego cen może mieć duży wpływ na ceny NdFeb pomimo, że zajmuje on tylko 3% w schemacie kosztów surowców, szczególnie w klasie H, SH, UH i EH, jednak nie tylko.


Jaki jest główny powód wzrostu cen pierwiastków ziem rzadkich, a tym samym magnesów NdFeB?

W ostatnich miesiącach (od marca 2017) nastąpił gwałtowny wzrost cen wydobycia pierwiastków ziem rzadkich NdFeB. W niedługim czasie odbije się to wzrostem cen produktów budowanych na bazie magnesów NdFeB jak również samych magnesów. Przyczyn wzrostu jest kilka ...

wzrost cen ndfeb
wzrost cen ndfeb

Głównym powodem wzrostu cen jest:

  • Nadmierna kontrola Chińskiego rządu, który to w sposób bezwzględny narzuca właścicielom kopalni cenę sprzedaży pierwiastków ziem rzadkich.
  • Niewłaściwe zabezpieczenie wyeksploatowanych kopalni, które mogą niekorzystnie wpływać na środowisko poprzez przenikanie np. toksyn do gleby - wysokie koszty oczyszczalni ścieków nowe normy od czerwca 2017 r.
  • Niezagrażające Chińskim kopalniom, mniejsze zachodnie konkurencyjne kopalniesprawiają, że Dysprosiumpozostaje w niskiej podaży. Uwarunkowane jest to niewielkim zapasem tych złóż. Przez co cenę kształtują monopoliści na chwile obecna przetwórstwo tych pierwiastków jest w kliku fabrykach tylko w Chinach.
  • Spadek wartości dolara amerykańskiego.

Nasze sugestie i porady:

  • Przegląd realizowanych projektów, mający na celu określenie zapotrzebowania na magnesy neodymowe.
  • Dokonanie zakupu większej ilości magnesów, przed jeszcze większym wzrostem cen. Zapewne pozwoli to na łagodne podwyżki cen, których potencjalni Klienci prawie nie odczują.
  • Zastąpienie dotychczas używanych magnesów, magnesami o niższej gęstości, a wyższej temperaturze pracy.
  • Należy w porę zdać sobie sprawę, z konsekwencji jakie wiążą się, z rosnącymi cenami, a więc przede wszystkim: krótkie terminy płatności - maksymalnie trzy dniowe.
Dhit sp. z o.o.
Strona nie działa w tej przeglądarce. Zaktualizuj przeglądarkę lub użyj innej.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube