loading...

Czemu podnoszą się ceny magnesów NdFeb? Bodźcem są duże ceny pierwiastków ziem rzadkich.

Od marca 2017 roku odczuwalny jest regularny silny wzrost wartości wydobycia pierwiastków ziem rzadkich. Oczywiście odzwierciedla się to na wartościach magnesów NdFeB, a w następstwie na wartościach wszelakich towarów konstruowanych z ich zastosowaniem.

wzrost cen ndfeb
wzrost cen ndfeb

Oto wybrane z rozpoznanych czynników takiej okoliczności...

  • Kierownicze zarządzanie Chińskiego Rządu pułapem stawek minimalnych bez ujęcia rachunku ekonomicznego poszczególnych kopalni co wymuszenie winduje cenę minerałów.
  • Niezbędne do poniesienia, jednakże duże koszty osłony środowiska, jakie nierozłączne są z aktualnymi zasadami, obowiązującymi od czerwca 2017 roku. Znacznie kosztowne w niedziałających aktualnie, wykorzystanych kopalniach.
  • Chiny aktualnie nie posiadają konkurencji w branży wydobycia oraz przetwórstwa pierwiastków ziem rzadkich szczególnie gdy idzie o Dysprosium. Ograniczone znaczenie kopalni europejskich jedynie umacnia monopolistyczną pozycje Chin, a szczupła oferta w przeliczniku do rosnącego zapotrzebowania daje możliwość podnoszenia cen bez zahamowań.
  • Wahania kursów amerykańskiego dolara.

W reakcji na koniunkturę na rynku proponujemy:

  • Przeprowadzić oceny bieżących i najbliższych zamysłów aby móc w całości przewidzieć zlecenie na magnesy neodymowe.
  • Skup zapobiegawczy maksymalnej porcji magnesów co zabezpieczy nas przed ewentualnym przyrostem cen, a jednocześnie da nam łagodniejszą politykę podwyżek cen własnego towaru nie zauważalną tak bardzo dla własnych przyszłych klientów.
  • Rozważenie zastąpienia magnesów używanych do obecnej chwili magnesami o słabszej gęstości z większą temperaturą pracy.
  • Musimy mieć rozeznanie, iż dzisiejszy rynek handlu magnesami znacznie zredukował okresy płatności w sprzedaży hurtowej, czasami do trzech dni. Takie terminy w najbliższym okresie potrafią stać się normą zatem będzie to miało bezpośredni wpływ na rodzimą produkcję i sprzedaż.
Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Przykro nam, ale nasza strona magnesy-tanio.net nie wspiera Internet Explorer'a. Zaktualizuj przeglądarkę na Microsoft Edge, Google Chrome lub Firefox.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube