loading...

Dlaczego podnoszą się ceny magnesów NdFeb? Bodźcem są duże ceny pierwiastków ziem rzadkich.

Od marca 2017 roku widoczny jest regularny silny wzrost wartości wydobycia pierwiastków ziem rzadkich. Niewątpliwie odbija się to na cenach magnesów NdFeB, oraz w następstwie na wycenach wszelkich towarów wytwarzanych z ich wykorzystaniem.

wzrost cen ndfeb
wzrost cen ndfeb

Oto poniektóre z poznanych bodźców takiej okoliczności...

  • Centralne sterowanie Chińskiego Rządu poziomem wycen minimalnych bez wzięcia pod uwagę rachunku ekonomicznego indywidualnych kopalni co sztucznie winduje cenę minerałów.
  • Niezbędne do poniesienia, jednak znaczne koszty osłony środowiska, jakie nierozłączne są z nowymi wytycznymi, funkcjonującymi od czerwca 2017 roku. Najbardziej zauważalne w niedziałających obecnie, wyeksploatowanych kopalniach.
  • Chiny obecnie nie posiadają rywali w branży wydobycia i przetwórstwa pierwiastków ziem rzadkich szczególnie jeśli chodzi o Dysprosium. Małe znaczenie kopalni europejskich tylko utrwala monopolistyczną kondycje Chin, natomiast niska dostawa w stosunku do kwitnącego zbytu dopuszcza sposobność podwyższania cen bez utrudnień.
  • Wahania kursów amerykańskiego dolara.

W odpowiedzi na okoliczności na rynku proponujemy:

  • Wykonać analizy bieżących , a także najbliższych projektów by móc w całości przewidzieć zamówienie na magnesy neodymowe.
  • Zakup profilaktyczny dużej ilości magnesów co ustrzeże nas przed przyszłym wzrostem cen, a dodatkowo zapewni nam subtelniejszą politykę podwyżek cen naszego towaru nie zauważalną tak bardzo dla własnych przyszłych odbiorców.
  • Przemyślenie podmienienia magnesów używanych do tej pory magnesami o słabszej gęstości z wyższą temperaturą pracy.
  • Trzeba dysponować wiedzą, iż współczesny rynek handlu magnesami zdecydowanie ograniczył czasy płatności w sprzedaży hurtowej, i to do trzech dni. Takie terminy w krótkim okresie mogą stać się zasadą więc będzie to miało stały wpływ na własną produkcję i sprzedaż.
Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Przykro nam, ale nasza strona magnesy-tanio.net nie wspiera Internet Explorer'a. Zaktualizuj przeglądarkę na Microsoft Edge, Google Chrome lub Firefox.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube