loading...

Czemu podnoszą się ceny magnesów NdFeb? Czynnikiem są wygórowane ceny surowców do produkcji magnesów.

Od marca 2017 roku widoczny jest stały znaczny przyrost cen wydobycia pierwiastków ziem rzadkich. Niewątpliwie odbija się to na wartościach magnesów NdFeB, a w następstwie na wycenach wszelakich produktów wytwarzanych z ich zastosowaniem.

wzrost cen ndfeb
wzrost cen ndfeb

Oto wybrane z rozpoznanych powodów takiej sytuacji...

  • Centralne sterowanie Chińskiego Rządu zakresem wycen podstawowych bez ujęcia rachunku ekonomicznego indywidualnych kopalni co nienaturalnie podciąga wartość minerałów.
  • Nieuniknione do poniesienia, jednak znaczne koszty ochrony środowiska, które związane są z aktualnymi wytycznymi, funkcjonującymi od czerwca 2017 roku. Najbardziej zauważalne w zamkniętych aktualnie, wyczerpanych kopalniach.
  • Chiny obecnie nie mają konkurencji na rynku wydobycia , a także przetwórstwa pierwiastków ziem rzadkich zwłaszcza gdy idzie o Dysprosium. Małe znaczenie kopalni europejskich jedynie umacnia monopolistyczną kondycje Chin, natomiast ograniczona dostawa w porównaniu do rosnącego zapotrzebowania pozwala na szansę windowania stawek bez utrudnień.
  • Wahania kursów amerykańskiego dolara.

W reakcji na koniunkturę na rynku sugerujemy:

  • Wykonać analizy obecnych , a także najbliższych projektów by móc w całości zaplanować zapotrzebowanie na magnesy neodymowe.
  • Zakup prewencyjny dużej porcji magnesów co ustrzeże nas przed spodziewanym skokiem cen, a zarazem umożliwi nam łagodniejszą politykę podwyżek cen własnego towaru nie zauważalną istotnie dla bezpośrednich ewentualnych nabywców.
  • Rozważenie podmienienia magnesów stosowanych do obecnej chwili magnesami o słabszej gęstości z wyższą temperaturą pracy.
  • Trzeba dysponować wiedzą, iż współczesny rynek handlu magnesami znacznie ograniczył okresy płatności w sprzedaży hurtowej, i to do trzech dni. Takie terminy w niedługim czasie mogą stać się zasadą zatem będzie to miało stały wpływ na rodzimą produkcję i sprzedaż.
Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Niezmiernie nam przykro, lecz nasza strona https://magnesy-tanio.net już nie obsługuje przeglądarki Internet Explorer. Prosimy o aktualizację przeglądarki na Mozilla Firefox, Google Chrome lub Microsoft Edge.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube