loading...

Czemu wzrastają ceny magnesów NdFeb? Bodźcem są wysokie ceny pierwiastków ziem rzadkich.

Od marca 2017 roku odczuwalny jest regularny znaczny progres cen wydobycia pierwiastków ziem rzadkich. Niewątpliwie odzwierciedla się to na cenach magnesów NdFeB, a w następstwie na wycenach wszelakich artykułów konstruowanych z ich zastosowaniem.

wzrost cen ndfeb
wzrost cen ndfeb

Oto wybrane z rozpoznanych bodźców takiej sytuacji...

  • Centralne administrowanie Chińskiego Rządu pułapem stawek minimalnych bez ujęcia rachunku ekonomicznego konkretnych kopalni co sztucznie podciąga cenę minerałów.
  • Nieuniknione do poniesienia, jednak znaczne koszty ochrony środowiska, jakie powiązane są z aktualnymi normami, obowiązującymi od czerwca 2017 roku. Znacznie zauważalne w niedziałających aktualnie, wyeksploatowanych kopalniach.
  • Chiny aktualnie nie odczuwają rywali w branży wydobycia oraz przetwórstwa pierwiastków ziem rzadkich zwłaszcza gdy mówimy o Dysprosium. Małe znaczenie kopalni europejskich tylko umacnia monopolistyczną kondycje Chin, zaś ograniczona oferta w przeliczniku do rosnącego popytu pozwala na możliwość podnoszenia cen bez ograniczeń.
  • Niemałe znaczenie ma też spadek wartości dolara amerykańskiego

W odpowiedzi na sytuacje na rynku sugerujemy:

  • Dokonać badania aktualnych oraz przyszłych zamysłów by móc w maksymalnym zakresie zaplanować zlecenie na magnesy neodymowe.
  • Wykup zapobiegawczy maksymalnej dozy magnesów co uchroni nas przed przyszłym przyrostem cen, a zarazem umożliwi nam subtelniejszą procedurę podwyżek cen końcowego towaru nie odczuwalną istotnie dla naszych przyszłych odbiorców.
  • Przemyślenie wymienienia magnesów stosowanych do tej chwili magnesami o mniejszej gęstości z wyższą temperaturą pracy.
  • Należy mieć rozeznanie, iż współczesny rynek handlu magnesami zdecydowanie skrócił czasy płatności w sprzedaży hurtowej, nawet do trzech dni. Takie terminy w niedługim czasie mogą stać się podstawą zatem będzie to miało naturalny wpływ na własną produkcję i sprzedaż.
Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Bardzo nam przykro, ale nasza firmowa strona https://magnesy-tanio.net nie wspiera Microsoft IE. Zaktualizuj przeglądarkę na Google Chrome, Mozilla Firefox albo Microsoft Edge.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube