loading...

Zapotrzebowanie na magnesy w naszym powszednim życiu.

W ciągu dnia sporo razy spotykasz się z magnesami niejednokrotnie nie domyślając się nawet ich istnienia. Grają one istotną funkcję w różnorodnej rodzinie narzędzi, od zwykłych maskotek, laptopów bądź kart kredytowych po specjalistyczne narzędzia choćby sprzęt do rezonansu magnetycznego. Format magnesów mieści się w granicach od zaledwie widocznych plamek po industrialne bestie o wadze kilku ton. Owe wielkie są zdecydowanie widoczne, te malutkie niejednokrotnie ukryte są wewnątrz przeróżnych akcesoriów gospodarstwa domowego, biurowych, medycznych bądź handlowych, realizując oczywistą misję w ciszy i stając się przy tym całkowicie niewidzialnymi.

Elektronika i magnesy.

W komputerach stosuje się magnesy do zapisywania informacji na przykład na kartach pamięci. Magnesy transformują położenie materiału magnetycznego na dysku twardym w segmentach, które odtąd przedstawiają binarne dane. Później komputer odczytuje kierunek ze wszystkich zapisanych segmentów materiału magnetycznego i dekoduje je na dane rozpoznawalne dla zwykłego użytkownika. W małych głośnikach , które spotykasz w laptopach, telewizorach , a także radiach też stosuje się magnesy. Zainstalowana w głośniku druciana cewka i magnes przetwarzają sygnały elektroniczne w wibracje dźwiękowe.

Nie tylko energia elektryczna.

Magnesy oferują wielki arsenał wdrożeń w świecie przemysłu. W generatorach elektrycznych zamieniają energię mechaniczną w elektryczność, zarazem silniki elektryczne wyzyskują magnesy do zmiany elektrycznej energii z powrotem w energię mechaniczną. W czasie odzysku elektromagnesy w podnośnikach łapią , a także transportują duże elementy metalu, a poszczególne ważące tysiące kilogramów. Kopalnie wykorzystują magnetyczne separatory do izolowania wartościowych rud metali od rozbitej skały. W przetwórstwie spożywczym omawiane magnetyczne separatory likwidują małe fragmenty metalu z ziaren i różnych ziarnistych albo płynnych towarów spożywczych. Gospodarze hodujący bydło wykorzystują magnesy do wybierania fragmentów metalu, które czasami krowy zdołają spożyć w karmie. Krowa połyka magnes wraz z pożywieniem. To na pewno nie jest dowcip. Magnes przesuwając się przez układ trawienny zwierzęcia wychwytuje cząsteczki metalu.

Medycyna i zdrowie.

Magnesy trafiają się w pewnych codziennie eksploatowanych urządzeniach medycznych, takich jak urządzenia do rezonansu magnetycznego. Wykorzystują one znaczne pole magnetyczne do uzyskiwania radarowego sygnału radiowego z wnętrza ciała, stosując sygnał do stworzenia silnego, kompletnego widoku kości, narządów oraz innych tkanek. W takich urządzeniach magnes jest niezwykle silny - tysiące razy potężniejszy niż popularne magnesy domowe. Swoistym zastosowaniem leczniczym magnesów jest usuwanie nowotworów. Lekarz aplikuje wrażliwy magnetycznie płyn w rejon nowotworu i używa mocnego magnesu do wytwarzania energii termicznej w strefie zainfekowanej. Wysoka temperatura zabija komórki nowotworowe bez krzywdy dla zdrowych narządów.

W domu.

Zapewne może być to dla Was nie zauważalne, ale w zwykłym domu spotkać możecie wiele magnesów. Lodówki pełne są magnesów które trzymają notatki, otwieracze do butelek tudzież osobiste małe pamiątki zawieszane na metalowych drzwiach lodówki. Kompas kieszonkowy stosuje igłę magnetyczną, by wskazać kierunek na północ. Ciemny pasek magnetyczny z odwrotnej strony karty kredytowej gromadzi dane w identyczny sposób, jak twardy dysk komputera. Odkurzacze, roboty kuchenne i pralki wykorzystują silniki elektryczne, które funkcjonują dzięki wykorzystaniu magnesu. Magnesy działają w telefonach, dzwonkach do wrót i w zabawkach dla dzieci. Nasz byt naokoło nas jest cały pełen magnesów.

Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Przykro nam, lecz nasz serwis https://magnesy-tanio.net już nie wspiera przeglądarki Internet Explorer. Zaktualizuj przeglądarkę na Mozilla Firefox, Google Chrome lub Microsoft Edge.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube