loading...

Dynamo magnetyczne energia magnesów neodymowych.

Uznane od lat, jednak dopiero teraz rzeczywiście doceniane w walce o własną Planetę.

Wiele elektrowni stosuje ruch magnesów do przemieniania energii kinetycznej oraz magnetycznej w energię elektryczną. Przez siły hydrostatyczne bądź wiatr generatory magnetyczne produkują energię elektryczną będąc doskonałym rozstrzygnięciem dla przemysłu ze względu na praktyczną architekturę, ale także na zdrowy charakter otrzymywanej energii. Zespolona energia pola magnetycznego plus ruch magnesu w cewce z drutu miedzianego pobudza przepływ elektronów w przewodzie i to zjawisko nazywamy prądem elektrycznym. Należy zapamiętać, że generator elektryczny wyzyskujący efekt indukcji magnetycznej nie "czyni" zawsze znajdującego się w materiale przewodzącym ładunku elektrycznego, zaś jedynie go "przesuwa". Można to przyrównać do pompy wodnej, która powoduje przepływ wody, jednak nie "produkuje" wody w rurach.

Prostota struktury projektu daje ci takie możliwości, że umiesz sam wykonać generator magnetyczny względnie dynamo magnetyczne z materiałów, które dostaniesz w hipermarkecie albo chowasz w osobistym domowym składziku. Wykonanie takiego generatora to łatwy sprawdzian, który jest sposobem na udowodnienie skuteczności generatorów magnetycznych. Konieczne materiały to tuleja z surowca, który nie jest elektrycznym przewodnikiem. Magnes, średnicą odpowiadający średnicy sporządzonej rurki (nie potrzebuje być kulką czy owalem byleby nie był zbyt mały). Niewielka ilość osłoniętego przewodu miedzianego (porcja uzależniona jest od wielkości rurki). Taśma izolacyjna, kawałek tektury i niewielka żarówka LED.

Z kartonu potrzeba wyciąć dwa kręgi z centralnym otworem tak żeby można je było przyczepić na rurce. Pierścienie trzeba zamontować orientacyjnie 25 mm od siebie pozostawiając zarazem blisko 10 mm na obu końcach tulei. Całość osłonić taśma izolacyjną między otokami z kartonu i na zewnętrznych krawędziach rurki. Potem drut miedziany zawinąć wokół tulei między elementami tektury, od 1000 do 2000 razy, zostawiając parę centymetrów końcówek przewodu na początku i na końcu, zwisających luźno, żeby dało się później dołączyć do nich żarówkę LED. Przyczepiając żarówkę końcówki drutów można najprościej opleść wokół siebie i zaizolować taśmą izolacyjną oczywiście po to żeby żarówka tworzyła jednolitą całość z poprzednio wykończonym elementem na którym owinęliśmy drut. Wewnątrz rurki lokujemy magnes. Następnie zamykamy końcówki tulei co sprawia, że generator prądu jest wykończony. Jedyne co potrzeba to konstrukcję wprawić w ruch, istotne by magnes w środku rurki przemieszczał się z jednego skraju na drugi, aby żarówka LED zaświeciła.

Jasne, że w opisanym teście generator wprowadzamy w ruch energią naszych mięśni. Nie inaczej dzieję się jeżeli uruchomimy dynamo w rowerze. Nasze mięśnie uruchamiają rower, a koło roweru kręci dynamem, dynamo wówczas produkuje potrzebny strumień energii elektrycznej nieodzowny do uruchomienia źródła światła. Na niniejszej zasadzie funkcjonują także lampy z dynamem, które zazwyczaj poruszamy przy zastosowaniu korbki ładując w taki sposób akumulatory. Jednak siłę mięśni ludzkich prosto można zamienić na siłę wody, wiatru bądź fal morskich.

Oczywiście techniki dostarczające w ten sposób ogromne wielkości energii elektrycznej są o wiele bardziej skomplikowane, jednak co do istoty funkcjonują identycznie niczym nasz własny mały generator magnetyczny skonstruowany w gospodarskich warunkach.

Polecamy wypróbować aby samodzielnie ocenić i zaprezentować innym jak łatwo jest walczyć o zdrowe powietrze.

Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Bardzo nam przykro, ale nasz serwis https://magnesy-tanio.net nie obsługuje Microsoft IE. Zaktualizuj przeglądarkę na Google Chrome, Microsoft Edge lub Mozilla Firefox.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube