loading...

Dlaczego podnoszą się ceny magnesu?

Od marca 2017 roku zauważalny jest stały dynamiczny progres kosztów wydobycia pierwiastków ziem rzadkich. Naturalnie odzwierciedla się to na cenach magnesów NdFeB, oraz w następstwie na wartościach wszelkich artykułów produkowanych z ich użyciem.

wzrost cen ndfeb
wzrost cen ndfeb

Oto wybrane z poznanych powodów takiej koniunktury...

  • Kierownicze zarządzanie Chińskiego Rządu zakresem cen zasadniczych bez wzięcia pod uwagę rachunku ekonomicznego poszczególnych kopalni co sztucznie podnosi cenę minerałów.

  • Niezbędne do poniesienia, jednakże wysokie koszty ochrony środowiska, które nierozłączne są z nowymi normami, funkcjonującymi od czerwca 2017 roku. Wyraźnie zauważalne w niepracujących obecnie, wyeksploatowanych kopalniach.

  • Chiny aktualnie nie posiadają oponentów w sektorze wydobycia , a także przetwórstwa pierwiastków ziem rzadkich tym bardziej jeżeli idzie o Dysprosium. Małe znaczenie kopalni europejskich tylko umacnia monopolistyczną kondycje Chin, zaś niska dostawa w porównaniu do kwitnącego zapotrzebowania daje możliwość windowania cen bez utrudnień.

  • Siła nabywcza dolara amerykańskiego

W odpowiedzi na sytuacje na rynku sugerujemy:

  • Wykonać oceny aktualnych oraz przyszłych planów ażeby móc w pełni zaplanować zlecenie na magnesy neodymowe.

  • Zakup zapobiegawczy znacznej dozy magnesów co ustrzeże nas przed spodziewanym skokiem cen, a jednocześnie da nam łagodniejszą procedurę podwyżek cen własnego produktu nie dostrzegalną właściwie dla własnych ewentualnych klientów.

  • Rozpatrzenie zamienienia magnesów używanych do tej chwili magnesami o niższej gęstości z wyższą temperaturą pracy.

  • Musimy mieć wiedzę, że współczesny rynek handlu magnesami znacząco ograniczył terminy płatności w sprzedaży hurtowej, nawet do trzech dni. Takie terminy w najbliższym czasie potrafią stać się zasadą więc będzie to miało stały wpływ na rodzimą produkcję i sprzedaż.

Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Niezmiernie nam przykro, lecz nasza strona https://magnesy-tanio.net nie wspiera przeglądarki Internet Explorer. Prosimy o aktualizację przeglądarki na Google Chrome, Microsoft Edge lub Mozilla Firefox.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube