loading...

Sposoby ochrony powierzchni neodymowych magnesów?.

Neodym to podstawowy składnik najmocniejszych magnesów, jakie produkuje się dzisiaj. Metal ten ma niezwykłe parametry, ale jeśli odpowiednio się go nie zabezpieczy, to stosunkowo szybko będzie się utleniał.

W związku z tym, że tlenu jest wszędzie pod dostatkiem, to w celu zabezpieczenia magnesu przed negatywnym działaniem stosuje się najróżniejsze ochronne powłoki. Całkowita grubość powłok, których obecnie się używa jest naprawdę nieduża, przeciętnie posiadają one od kilku do kilkunastu mikrometrów.

Dzięki temu nie mają wpływu na parametry, a jednocześnie spełniają w całości postawione przed nimi zadania.

Niezwykle popularnym materiałem wykorzystywanym na powłoki ochronne jest połączenie miedzi oraz niklu, tego typu rozwiązanie także jest najbardziej korzystne z powodów ekonomicznych. Cynkowe powłoki również będą się cechować dobrymi parametrami, a równocześnie mają dużą odporność na rozmaite uszkodzenia mechaniczne. Różne przemysłowe gałęzie czy też dziecięce zabawki to tylko niektóre z możliwości zastosowania neodymowych magnesów dysponujących tego typu powłokami.

Do takich rzeczy nie będą się nadawać inne często stosowane powłoki, to znaczy epoksydowa, miedziana czy złota Z powodu tego, że mogą łatwo zostać uszkodzone, to ich rola sprowadza się głównie do ozdoby.

Ochronne powłoki na powierzchnię magnesów nakłada się różnymi sposobami, co znacząco wpływa na ich końcowe parametry. Magnes neodymowy z dobrze wykonaną powłoką może być bezpiecznie używany przez wiele lat, ale nieprawidłowe jej nałożenie może być powodem powstawania złuszczeń i odprysków.

Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Niezmiernie nam przykro, lecz nasza strona https://magnesy-tanio.net nie wspiera przeglądarki Internet Explorer. Prosimy o aktualizację przeglądarki na Google Chrome, Microsoft Edge lub Mozilla Firefox.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube