Zalecenia dotyczące bezpiecznego stosowania magnesów neodymowych.

Pamiętaj !
Magnesy neodymowe zachowują swoją moc magnetyczną przez wiele lat wtedy, gdy będziemy się obchodzić z nimi należycie.
Dzieci pod żadnym pozorem nie powinny wykorzystywać magnesów neodymowych do zabawy.
Jeżeli sobie zrobisz krzywdę oczywiste jest że, jeśli pojawią się znaczne obrzęki, wtedy należy natychmiast zwrócić się o pomoc lekarską.
Nie możesz wiercić, ani podgrzewać magnesów neodymowych.
W sytuacji trzymania magnesu w dłoniach, wówczas powinieneś pamiętać o tym, aby mieć dłonie w odpowiedniej odległości od siebie.
Przetrzymuj magnesy w odległości co najmniej 20 cm od newralgicznych sprzętów elektronicznych i pamięci masowych.
Pracuj na metalowym stole lub na powierzchni tak, aby magnesy pozostały tam, gdzie je postawisz oraz aby nie "poleciały" złączyły się do innych.
Natychmiast przyłóż lód do jakiejkolwiek ściśniętej skóry, aby zmniejszyć obrzęk. W sytuacji większych magnesów urazy tego typu mogą być ciężkie.
Aby oddzielić magnesy, chwyć zewnętrzny magnes, wyjmij go ze stosu i pociągnij szybko.
W sytuacji pracy z magnesami należy nosić okulary ochronne i rękawice robocze (w razie konieczności).
Ostrożnie z magnesami neodymowymi
Magnesy to nie zabawki nie mogą bawić się nimi dzieci.
magnesy z neodymu nie są zabawkami. Nie możesz pozwolić, aby stały się zabawką dla dzieci. Malutkie magnesy stanowią poważne zagrożenie zadławienia lub przyciągnięcia się ze sobą w jelitach. W takiej sytuacji konieczna jest operacja w celu ich wyciągnięcia. W najgorszym wypadku może dojść do śmierci.
Magnesy neodymowe poprzez ogromną moc wewnętrzną są w stanie przyciągać się do siebie, a przez nieuwagę zaciskać skórę i inne części pomiędzy sobą przez co mogą sprawiać istotne obrażenia ciała.
Magnesy będą przyciągać się razem do siebie w odległości od kilku do mniej więcej 10 cm od siebie. Nie podkładaj palców na drodze przyciągania się magnesów, gdyż może dojść do poważnego uszkodzenia. Zależnie od tego jak wielkie są magnesy neodymowe, mogą doprowadzić one do przecięcia bądź złamania.
magnesy z neodymu mogą ulegać rozmagnesowaniu w wysokich temperaturach.
Chociaż magnesy udowodniły, że zachowują swoją skuteczność nawet do 80°C bądź 175°F, temperatura ta może zmieniać się w zależności od rodzaju materiału, kształtu i wykorzystania wybranego magnesu.
W przypadku osób z rozrusznikiem serca nie zaleca się magnesów neodymowych.
magnesy neodymowe wytwarzają wokół siebie bardzo mocne pole magnetyczne, które zakłóca pracę symulatora serca. Dzieje się tak, gdyż wiele z tych urządzeń jest wyposażonych w funkcję, która deaktywuje urządzenie w polu magnetycznym.
Magnesy neodymowe są nader kruche, będą pęknąć oraz się kruszyć.
Magnesy neodymowe cechują się znaczną kruchością. Magnesy wykonane są z metalu oraz pokryte błyszczącym niklem, ale nie są tak trwałe jak stal.
Gdy dojdzie do zderzenia magnesów, wtedy ostre kawałeczki zostaną wystrzelone w wielu kierunkach. W takich momentach istotna jest ochrona oczu.
Nigdy nie zbliżaj magnesy z neodymu do telefonu oraz GPSa.
Silne pole magnetyczne jakie wytwarzają magnesy neodymowe zakłóca kompasy, magnetometry, które używane są w nawigacji, a także we wnętrzu każdego telefonu oraz nawigacji GPS.
Magnesy neodymowe są najpotężniejszymi magnesami, jakie powstały. Ich siła może Ciebie zszokować.
Zapoznaj się z naszymi informacjami, aby prawidłowo obsługiwać te magnesy oraz unikać poważnych obrażeń ciała, i też naruszenia magnesów.
Magnes jest pokryty niklem. Dlatego koniecznie uważaj w przypadku alergii.
Badania wykazują nieduży odsetek osób cierpiących na alergię na wybrane metale, w tym nikiel. W przypadku reakcji alergicznej częstym objawem jest zaczerwienienie oraz wysypka skórna. Jeśli cierpisz na alergię na nikiel, spróbuj założyć rękawiczki bądź unikać bezpośredniego kontaktu z niklowanymi neodymowymi magnesami.
Pyły i proszek z magnesów neodymowych są łatwopalne.
Nie próbuj wiercić w magnesach neodymowych. Obróbka mechaniczna także nie jest wskazana. Po pokruszeniu na proszek lub pył, materiał ten jest wysoce łatwopalny.
Korozja dopada neodymowe magnesy po prostu korodują. Zasługą tego jest ich skład, a dokładnie żelazo.
Nasze magnesy są wykończone powłoką niklową, a powłoka ta gwarantuje wystarczającą ochronę większości zastosowań. Powinieneś wiedzieć o tym, że magnesy neodymowe nie są wodoodporne. W sytuacji pojawienia się wilgoci musisz spodziewać się rdzy lub korozji. W czasie ich użytkowania pod wodą, na zewnątrz lub w wilgotnym otoczeniu, może dojść do korozji bądź utraty siły magnetycznej.
Trzymaj magnesy z neodymu z dala od portfela, komputera oraz telewizora.
Pole magnetyczne, które jest wytwarzane przez neodymowe magnesy może w sposób trwały niszczyć nośniki magnetyczne, np.: dyskietki, taśmy video, dyski twarde, karty bankomatowe, magnetyczne karty identyfikacyjne, taśmy kasetowe magnetofonowe audio lub różne urządzenia. Mogą one także niszczyć między innymi magnetowidy, telewizory, monitory komputerowe CRT. Pamiętaj nie nie pozostawiać magnesów neodymowych w pobliżu tych urządzeń elektronicznych.
Żeby zobrazować dlaczego magnesy neodymowe są aż tak niebezpieczne, zobacz artykuł "Jak niebezpieczne są silne magnesy neodymowe?".